Wacaco Cuppamoka - E-HORECA

Wacaco Cuppamoka

2.090 ден

Не поголема од шолја, Cuppamoka е компактен и лесен систем за создавање кафе што ќе заштеди простор во вашата торба. Лесен за употреба, Купамока ќе ви помогне да го добиете најдоброто уживање во кафето каде и да сте, благодарение на вградениот coffee dipper. Со употреба на филтри од конусна хартија, екстрактираниот пијалак е совршено чист секој пат. Складирано и чувано во топла чаша од нерѓосувачки челик со двојни sидови , можете да уживате во вашето кафе директно од капакот за пиење што не пропушта вода.

На залиха

751226 Бренд:
Димензии Ø3.52” x 6.65” Ø89.5 mm x 169 mm
Тежина 0.7 lb 316 g
Капацитет  10 fl oz 300 mL